Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

7. týden v mezidobí

Aktualizováno Neděle, 19 Květen 2024 09:09 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 19 Květen 2024 00:00

• 19. května  --- SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO --- mše v Rozdělově od 8.30 • v Buštěhradě v 10.45 a v Libušíně u sv. Prokopa od 16 hodin
Duch pravdy uvede vás do celé pravdy… Evangelium, Jan 15,26-27; 16,12-15, malba Bernadette Lopez.
  • 20. května • pondělí • Památka Panny Marie, Matky církve • mše svatá v 18 hodin • po mši Loretánské litanie k Panně Marii
  • 21. května • úterý 7. týdne v mezidobí • mše svatá se v Rozdělově nekoná
  • 22. května • středa 7. týdne v mezidobí mše od 18 hodin • po mši Loretánské litanie k Panně Marii • od 16. 30 zkouška Rozdělovské scholy
  • 23. května • čtvrtek --- svátek JEŽÍŠE KRISTA, NEJVYŠŠÍHO A VĚČNÉHO KNĚZE --- mše od 7 hodin

• 24. května • pátek 7. týdne v mezidobí mše od 18 hodin • po mši Loretánské litanie k Panně Marii • od 14 a 15 hodin výuka náboženství
  • 25. května • sobota 7. týdne v mezidobí • mše od 7 hodin
  • 26. května  --- SLAVNOST NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE --- mše v Rozdělově od 8.30 • v Buštěhradě v 10.45 a v Libušíně u sv. Prokopa od 16 hodin

--- VYCHZEJÍ SVATODUŠNÍ PRAMENY ---

Aktualizováno Neděle, 19 Květen 2024 16:13 Napsal uživatel Administrator Neděle, 19 Květen 2024 16:07

Letní vydání farního časopisu je podle našeho faráře P. Jaroslava Kučery pestré. Ano, tentokrát jsou v nich informace o téměř všech aktivitách farnosti. Po pěkném úvodu pana faráře následuje připomínka velkopáteční promluvy doc. Josefa Hřebíka, Th.D., S.S.L. a doporučující slova papeže Benedikta XVI. Následuje přání manželům Hladíkovým k jejich briliantové svatbě. V oddíle, Co bylo…, se dozvíte, jaké aktivity proběhly, o synodálním procesu, o úklidu, poutích do Hájku, ke sv. Jiří nad Libušínem a krátkém vzpomínání. 3 otázky pro…. jsme tentokrát položili Vladimírovi Přibylovi k jeho životnímu výročí – který nás také prezentuje na webu a FB farnosti, činí nás viditelnými ve 3. tisíciletí podle …kdo není na internetu, jako by nebyl….

Upozorňujeme též na Zpěv a Boží chvála…na moderní otevřené společenství pro ty, kteří rádi zpívají. Pár slov tam najdete také o knize PhDr. Reinharda Abelna „Neboj se – jak zacházet s neodbytným průvodcem člověka – úzkostí.“ Podrobné informace o programu Noci kostelů 7. 6. v naší farnosti vám pomohou si vybrat to, co máte rádi tohoto večera. Krátce ještě najdete to, co nás čeká do v. Václava. Za redakci farního časopisu Helena Raifová

K nahlédnutí zde

Nabídka z Televize Noe

Aktualizováno Středa, 15 Květen 2024 13:38 Napsal uživatel Administrator Středa, 15 Květen 2024 00:00

Televize Noe ve spolupráci s Vyšší odbornou školou publicistiky v Praze (Publicistika), jejímž zřizovatelem je Arcibiskupství pražské, hledá zájemce o práci v médiích. Pro mladé křesťany (případně i pro sympatizanty křesťanství), kteří mají po maturitě a chtěli by zkusit práci v médiích, je výbornou příležitostí Akademie televize Noe. V rámci ní televize Noe zajistí vybraným zájemcům o studium Publicistiky  výraznou finanční pomoc na pokrytí školného (v roce 2024/25 činí 32 000Kč). Tito studenti pak od prvního ročníku kromě studia mediální školy sbírají zkušenosti v oboru díky praxi v pražské redakci televize Noe.

Základní informace o Akademii televize Noe,

--- KLADENSKÝ VIKARIÁT A 110. VÝROČÍ NAROZENÍ VOJTĚCHY HASMANDOVÉ ---

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Březen 2024 16:26 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Středa, 20 Březen 2024 09:32

Sestry Boromejky si při děkovné mši v sobotu 23. března připomenou 110. výročí narození Služebnice Boží Vojtěchy Antonie Hasmandové, která svůj život zasvětila Bohu a lásce k bližním; zemřela v pověsti svatosti a kanonizační proces probíhá od roku 1996.

Její jméno je spojeno i s naším vikariátem, neboť od roku 1942 působila jako ošetřovatelka ve slánské nemocnici. K činnosti Boromejek v regionu, a to nejen v Slaném – řeholnice sloužily bližním i v nemocnici na Kladně nebo ve Vincentinu ve Smečně – nám před časem sdělila řadu informací S. M. Iva Moučková.

Číst dále: --- KLADENSKÝ VIKARIÁT A 110. VÝROČÍ NAROZENÍ VOJTĚCHY HASMANDOVÉ ---

--- ZADÍVEJME SE NA SVOJE PRÁZDNÉ RUCE ---

Aktualizováno Sobota, 09 Březen 2024 16:24 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Sobota, 09 Březen 2024 16:21

Letošní postní obnovu farnosti vedl P. Matěj Jirsa, který působí ve Vlašimi. Jeho mešní promluva vycházela z biblického čtení pro tento den – z evangelia o ospravedlnění celníka (Lk 18,9-14). A tak na úvod duchovní obnovy navrhl, aby si přítomní uvědomili tři skutečnosti, tři pohledy:

(1) Podívat se kolem sebe, jaký je to dar být ve společenství, společně zažívat dobré i zlé.

(2) Při vstupu do chrámu bychom se měli podívat do dálky, být otevřeni na setkání s Bohem, s Kristem, to nám vždy nabídne ještě nové obzory, abychom měli sílu vykročit dál. Farizej se tak nedíval, a proto odešel s prázdnou --- takže se nejdřív podívat kolem sebe a pak do dálky.

(3) Podívat se do svých prázdných dlaní. To je právě postoj celníka, který měl dlaně prázdné a toužil je mít naplněné. Bohu totiž nevadí naše chudoba, ať tím máme na mysli skutky, slabou víru, ale spíše mu „vadí“, že tuto chudobu zapíráme, jedině on je může naplnit. Zadívejme se na svoje prázdné ruce.

A to byl také výchozí moment duchovní obnovy, která po mši probíhala v učebně farnosti.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>