Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

22.4.2013 – Připomínka 100. výročí narození biskupa Jana Lebedy

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 03 Květen 2013 05:07 Napsal uživatel Tomáš Linhart Středa, 24 Duben 2013 12:55

V rámci vzpomínkového večera na Mons. Jana Lebedu si do rozdělovského kostela našla cestu řada pamětníků, blízkých přátel, ale i všech, kteří se s význačným knězem a básníkem zatoužili setkat alespoň zprostředkovaně – ze živých výpovědí a vzpomínek. Již při vstupu do sakristie bylo patrné, že mše svatá se ponese ve zvláště slavnostní atmosféře za hojné účasti duchovenstva. Krom hlavního celebranta P. Doc. Josefa Hřebíka, Th.D., S.S.L., kanovníka Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském přijali pozvání koncelebrující kněží - ThDr. Jiří Svoboda JCDr., děkan Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze; Mons. PhDr. Milan Hanuš, generální vikář Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve a kanovník Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském; P. Jaroslav Ptáček O.Cr.; P. Jozef Andrejčák, O.Cr.; P. Pavel Baxant; P. Jaroslav Kučera, kladenský okrskový vikář a P. Mgr. Jan Nepomuk Jiřiště, kanovník-děkan Katedrální kapituly u sv. Štěpána v Litoměřicích. Přítomni byli také dva jáhni Ing. Mgr. Václav Slavíček a Mgr. Jarmil Klanc.

Číst dále: 22.4.2013 – Připomínka 100. výročí narození biskupa Jana Lebedy

 

Pouť ke sv. Jiří nad Libušínem / 21.4.2013

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 24 Duben 2013 13:06 Napsal uživatel Tomáš Linhart Neděle, 21 Duben 2013 18:57

V podmanivé jarní atmosféře probouzející se přírody putovali jsme cestou lemovanou pučícími větvemi stromů až ke starobylému hradišti, kde se dnes rozprostírá malebný kostelík sv. Jiří. V dobré náladě a upřenýma očima na nákladně opravenou dřevěnou zvonici, spočinuli jsme na zelenajícím se prostranství. Rozdělovský chrámový sbor trávil čas přípravou na doprovodný zpěv při bohoslužbě, někteří poutníci „fotbálkem“, jiní modlitbou.
Mši svatou však již hlavní celebrant P. Jozef Andrejčák O.Cr. sloužil ve zcela zaplněném kostelíku za účasti koncelebrujících kněží - P. Jaroslava Kučery, P. Jaroslava Ptáčka O.Cr., P. Jiřího Neliby a také jáhna Mgr. Jarmila Klance. Při homilii se P. Andrejčák s vděčností a jistou dávkou nostalgie vrátil do časů, kdy sám putoval do Levoče na Slovensku a vyzdvihl potřebu umět se na poutích v běhu času zastavit a zamyslet se nad svým vztahem k Bohu i ke svým blízkým. V závěru byla všem kněžím předána hezky zdobená jarní kytice.
Za líbezného zpěvu ptactva a příjemných dotyků paprsků slunce setrvali jsme ještě chvíli v přátelských rozhovorech. Po ochutnávce znamenitých koláčků se všichni poutníci rozešli do svých domovů - pěšky, na kolech či osobními auty. Další snímky zde

   

Kladno – Břevnov / Připomínáme si 100. výročí narození Anastáze Opaska osb

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 24 Duben 2013 13:06 Napsal uživatel Administrator Úterý, 09 Duben 2013 00:00

Jeden ze svých dopisů do Kladna zakončil břevnovský arciopat Anastáz Opasek OSB (*1913,†1999) touto větou: „Ve skrytu doufám, že Kladno bude jednou zase benediktinské!“ a v dalším velikonočním přání zase napsal: „Dobře víte, jak rád mám Vaše město a jak mne těší každá zpráva a přání, které od Vás dostávám. U příležitosti 100. výročí jeho narození je určitě na místě si na stránkách rozdělovské farnosti připomenout vztah břevnovského opata k městu Kladnu a Rozdělovu, městu, které po válce navštívil, jak vzpomínají pamětníci, nejméně dvakrát. Poprvé při opožděných oslavách výročí posvěcení mariánského sousoší, které oddálila válka, a v roce 1947 v rámci svatovojtěšských slavností. Po roce 1948 mu známé okolnosti cestu na Kladno znemožnily a teprve rok 1989 zahájil novou etapu spolupráce na poli kulturním a duchovním.

A tak Anastáze Opaska mohli mnozí přivítat u příležitosti poutní bohoslužby v zámecké kapli sv. Vavřince na Kladně v roce 1992. V roce 1993 (26. 6.) přijíždí břevnovský arciopat do Kladna opět - tentokrát o pouti ke sv. Janu na Dříni a téhož roku stál u zrodu velkolepé výstavy při příležitosti milénia břevnovského kláštera, na které byla představena řada památek také z Kladna. Tehdejší návštěva kladenských přátel v Břevnově pak zahájila dosavadní kulturní spolupráci - Kladno – Břevnov - takto nazval řadu společných aktivit v jednom z dopisů sám arciopat břevnovského kláštera.

Číst dále: Kladno – Břevnov / Připomínáme si 100. výročí narození Anastáze Opaska osb

   

Velikonoční neděle 2013 v rozdělovském kostele

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Květen 2013 08:30 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 01 Duben 2013 08:32

Velikonoční neděle v Rozdělově na snímcích Jana Žofáka, další snímky zde

   

Bílá sobota 2013 – vigilie v rozdělovském kostele

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 22 Duben 2013 21:19 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 01 Duben 2013 08:19

Vigillie velikonoční v Rozdělově na snímcích Jana Žofáka, další snímky zde

   

Strana 40 z 56

<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>