Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Pohřeb P. Bořivoje Bělíka – Hrádek u Vlašimi 21. 2. 2012

V úterý 21. února jsme se na poutním místě  v Hrádku u Vlašimi rozloučili s P. Bořivojem Bělíkem (25.4.1937,† 14.2.2012). Do kostela sv. Matouše se sjely desítky kněží, stovky věřících z Podblanicka a dalších míst, kde otec Bořivoj působil. Při pohřební homilii pražský pomocný biskup Mons. Karel Herbst použil slova evangelia sv. Jana (10, 1-11) o Dobrém pastýři, kterého ctíme jako zmučeného na kříži, symbolu naší víry. A v této souvislosti připomněl, že Bořivoj Bělík byl pastýřem dobrým, oblíbeným, na kterého se mnozí obraceli ve svých starostech, a on je nikdy nezklamal. I ve své těžké nemoci, která jej svírala, ničila … a i v tomto utrpení se podobal Kristu, jehož věrným a dobrým knězem byl.

Pohřební liturgii doprovázel zpěvem rozdělovský farní sbor, který společně s téměř stovkou rozdělovských a kladenských farníků doprovodil svého milovaného kněze na jeho poslední cestě.  Za naši farnost se s P. Bělíkem rozloučil jáhen Jarmil Klanc.

Další snímky v galerii Jiřího Horského.