Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- ZADÍVEJME SE NA SVOJE PRÁZDNÉ RUCE ---

Aktualizováno Sobota, 08 Červen 2024 04:37 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Sobota, 09 Březen 2024 16:21

Letošní postní obnovu farnosti vedl P. Matěj Jirsa, který působí ve Vlašimi. Jeho mešní promluva vycházela z biblického čtení pro tento den – z evangelia o ospravedlnění celníka (Lk 18,9-14). A tak na úvod duchovní obnovy navrhl, aby si přítomní uvědomili tři skutečnosti, tři pohledy:

(1) Podívat se kolem sebe, jaký je to dar být ve společenství, společně zažívat dobré i zlé.

(2) Při vstupu do chrámu bychom se měli podívat do dálky, být otevřeni na setkání s Bohem, s Kristem, to nám vždy nabídne ještě nové obzory, abychom měli sílu vykročit dál. Farizej se tak nedíval, a proto odešel s prázdnou --- takže se nejdřív podívat kolem sebe a pak do dálky.

(3) Podívat se do svých prázdných dlaní. To je právě postoj celníka, který měl dlaně prázdné a toužil je mít naplněné. Bohu totiž nevadí naše chudoba, ať tím máme na mysli skutky, slabou víru, ale spíše mu „vadí“, že tuto chudobu zapíráme, jedině on je může naplnit. Zadívejme se na svoje prázdné ruce.

A to byl také výchozí moment duchovní obnovy, která po mši probíhala v učebně farnosti.

 

--- PŘED HÁJECKOU POUTNÍ SEZONOU 2024 ---

Aktualizováno Sobota, 09 Březen 2024 16:52 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Neděle, 03 Březen 2024 10:46

I naše farnost se již tradičně připravuje na letošní hájeckou poutní sezónu, tou první bude farní pouť 1. května. A za jakousi duchovní ouverturu můžeme doporučit projít si hájeckou poutní cestu – a to třeba ve dvou částech. Tou první je delší úsek z Prahy, z ul. U Ladronky, do Hostivic (tedy kaple III.–XII.), na této trase jistě potěší a povzbudí návštěva poutního areálu na Bílé Hoře (otevřeno je denně kromě pondělí 10:00-18:30). Etapa měří cca 12 km. Kdo by chtěl vidět i I. kapli, musí začít za Strahovem na Dlabačově a trasu si ještě prodloužit.

Číst dále: --- PŘED HÁJECKOU POUTNÍ SEZONOU 2024 ---

   

--- VYCHÁZEJÍ POSTNÍ A VELIKONOČNÍ PRAMENY ---

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Únor 2024 10:52 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 15 Únor 2024 10:49

Další číslo Zpravodaje Prameny dostáváte do ruky o Popeleční středu s výhledem do Velikonoc 2024. Poskytuje vám informace o programu postního a Velikonočního období, najdete tam přehled akcí Adventu i Vánoc 2023, slova vzpomínek na sbormistra Jána Čambála, slova ministranta V. Mlcha,  pár slov o návštěvě CB u nás. Na 3 otázky pro....odpovídá tentokrát mons. Thlic Ing. Zdeněk Wasserbauer ThD., pomocný biskup a generální vikář pražské arcidiecéze, který byl u nás na návštěvě a setkal se se všemi kněžími a jáhny kladenského vikariátu. Z knih nabízíme novinku od Marka Orky Váchy "Nemocí se stala pravda". Zpravodaj upozorňuje též na Měsíčník Kladno, kde je zajímavý článek o životě našich dlouholetých farníků manželů Marie a Bohuslava Hladíkových (93 a 95let). Do celého období postu a Velikonoc vás svým úvodním slovem uvede farář P. Jaroslav Kučera. Za redakci Helena Raifová

K nahlédnutí zde

 

   

--- VERŠE JANA LEBEDY NA PRAŽSKÉM HRADĚ ---

Aktualizováno Neděle, 04 Únor 2024 13:11 Napsal uživatel Administrator Neděle, 04 Únor 2024 12:57

Kdo se zastaví u opraveného Nového proboštství za svatovítskou katedrálou a projde průjezdem, octne se na nádvoří, jemuž vévodí obelisk s křížem nad pramenem s malou vodní nádrží, kterou lemuje nápis --- Wensceslaus – Vitus – Adalbertus --- a za kterou je na kamenných plotnách vytesán nápis: Zapadlo světlo v daleku, země klesla v náruč tmám; je pusto v českém člověku. Duch opustil svůj chrám. O zjasni tělo, nad hmotu nás zdvihni, sejmi slepotu, Vojtěchu jasný, vrať se k nám! Jan Lebeda, probošt (1913–1991).

Číst dále: --- VERŠE JANA LEBEDY NA PRAŽSKÉM HRADĚ ---

   

--- HLE, JAK JE DOBRÉ A JAK MILÉ, KDYŽ BRATŘI BYDLÍ POSPOLU (Ps. 133,1) --- vikariátní setkání kněží 16. 1. 2024

Aktualizováno Úterý, 16 Leden 2024 13:50 Napsal uživatel Administrator Úterý, 16 Leden 2024 13:10

Setkání kněží a jáhnů Kladenského vikariátu (16. 1. 2024) předsedal pomocný biskup pražský a generální vikář Pražské arcidiecéze  Mons. Zdenek Wasserbauer. Ten ve své promluvě v návaznosti na první čtení (1Sam 16,1-13) připomněl to podstatné, že Bůh se dívá do srdce člověka, nevšímá si jeho "lidských" úspěchů a společenského postavení; starozákonní postava Davida je nám v mnohém vzorem, a to zejména svou udatností. Jak důležitá vlastnost do tohoto nečasu. Zastavil se u obtížného působení kněží v této době, kdy si jejich jednání mnozí farníci promítají do svých představ; povzbudil přítomné, aby usilovali o vzájemné pochopení. Při slavení liturgie užil pomocný biskup pražský formulář za nová kněžská a řeholní povolání. Vikariátního setkání se zúčastnili mnozí farníci z Rozdělova i Kladna, potěšila je a povzbudila v podstatě plná sestava kněží z farností Kladenského vikariátu.

   

Strana 2 z 56

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>