Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

sobota 28. 5. – Pouť za sv. Anežkou Českou

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 29 Květen 2011 04:50 Napsal uživatel Administrator Středa, 18 Květen 2011 00:00

Pouť za sv. Anežkou Českou do křížovnického kostela sv. Františka z Assisi u Karlova mostu v Praze •• Program: mše svatá od 14.30 hod. • poté prohlídka kostela – díla J. K. Lišky a Vavřince Reinera a dalších barokních mistrů  • prohlídka kapitulní síně s freskami Josefa Navrátila • rozdělovské farní kafe u křížovníků • fotografie z putování v galerii

 

 

 

Křest Daniela Kopky - 8. 5. 2011

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 11 Červen 2011 16:21 Napsal uživatel Administrator Úterý, 17 Květen 2011 00:00

V sobotu 8. května – na 3. Neděli velikonoční a na den Panny Marie Prostřednice všch milostí  – byla udělena svátost křtu malému Danielu Kopkovi z Libušína.

Další snímky v galerii Jana Žofáka

 

   

Pouť ke sv. Jiří nad Libušínem – neděle 1. 5. 2011

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 20 Duben 2011 19:08 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 20 Duben 2011 00:00

Kostel sv. Jiří nad Libušínem stojí uprostřed starobylého hradiště, údajně se zde nacházela farní osada zvaná Hradiště. Kostel se uvádí jako farní v roce 1352 (ostrovští benediktini). Místo tradičních poutí, v šedesátých letech 20. století zde probíhal rozsáhlý archeologický průzkum pod vedením Dr. Zdeňka Váni. Hradiště bylo vybudováno patrně kolem poloviny 9. století, a to jako pohraniční pevnost na rozraní kmenových území Čechů a Lučanů; později se stalo centrem přemyslovské správy. Oblíbené místo bývalého rozdělovského faráře a básníka Jana Lebedy, který duchovní atmosféru tohoto poutního kostela zachytil ve svých básních a vzpomínkách. V loňském roce byl opraven barokní štít kostela, opravu čeká i poškozená zvonice.

Poutní slavnost proběhne v neděli 1. května od 16 hodin; odjezd autobusu od kostela sv. Václava v Kladně-Rozdělově v 15 hodin. Poutníci, kteří připutují ke sv. Jiří pěšky, mohou využít pro cestu zpět autobus. Všichni jste srdečně zváni.


   

Obnovený kříž u rozdělovského kostela

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 08 Listopad 2011 19:00 Napsal uživatel Administrator Pátek, 22 Duben 2011 00:00

U příležitosti letošních Velikonoc byl obnoven památný kříž, který stojí u rozdělovského kostela. Když byla v roce 1924 zrušena školní kaple, tak to bylo právě toto místo, říkalo se zde U křížku, kde byly v roce 1925 položeny základy nového kostela sv. Václava. Kříž byl vztyčen v roce 1886 a stál na samém okraji tehdejší obce, v polích. Na jaře se zde patrně shromažďovali věřící z Rozdělova na začátku pobožností Křížových dnů, které se konali tři poslední dny před Nenebevstoupením Páně, aby si vyprosili dobrou úrodu a odvrátili od obce hrozby války, nemocí a dalších neštěstí … Dnes je místem krátkého zastavení a vzdání úcty k Ukřižovanému … Klaníme se ti Pane Ježíši Kriste, tady i ve všech tvých kostelích na celém světě, a chválíme tě, neboť svým svatým křížem jsi vykoupil svět …modlitba sv. Františka z Assisi († 1226)

 

 

   

18. březen - XX. Farní beseda - tentokrát s převorem Petrem Glogarem OCD

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 19 Červen 2011 11:14 Napsal uživatel Administrator Středa, 23 Březen 2011 00:00

Dorůstání do zdravé dospělosti muže a ženy, tak se jmenovala další farní beseda, tentokrát s převorem bosých karmelitánů ve Slaném P. Petrem Glogarem OCD, která proběhla v pátek 18. března. Po koncelebrované bohoslužbě milý host účastníkům setkání nejdříve naznačil vývoj člověka ve vztahu k rodičům, podtrhl dynamiku tohoto procesu a naznačil i různá rizika. V druhé části toto schéma svým způsobem aplikoval na duchovním vývoji jedince – od chaotického přístupu k duchovním hodnotám, přes uplatňování normy. Dále uvedl, že je běžné, že každý prochází jistým obdobím skepse - která však může, po jejím překonání, naopak posílit duchovní zakotvení, přičemž vytouženým cílem je období, která nazval mystickým – to vyniká v harmonii a v jedinečném vztahu k duchovním hodnotám. Instruktivní a také zábavné bylo demonstrování duchovního růstu muže a ženy, při kterém názorně využil několik účastníků besedy …snímky Jan Žofák.

Další obrázky zde

 

   

Strana 52 z 56

<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 Další > Konec >>