Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- PRŮVODCE NA CESTU ZA BETLÉMY DO KAPSY ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2023 06:41 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pátek, 08 Prosinec 2023 19:44

Vyšel sličný, drobný, ale užitečný průvodce pro putování za betlémy v Praze a Středočeském kraji, k dispozici na faře v Rozdělově. Naší farnosti byla pro vánoční hru ---  "Sestav si svůj betlém" --- přidělena figurka ševce pro dětské účastníky (figurek je celkem 35). Letos v rozdělovském kostele vystavíme čtyři betlémy různé velikosti, v týdnu od 18. 12. jsou zvány děti z kladenských škol (termín a čas je třeba dohodnout s duchovním farnosti P. Jaroslavem Kučerou tel. 312 264 513 /e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). Rádi jsme se zapojili do programu KŘESŤANSKÉ VÁNOCE, společně si tak i připomínáme výročí – před 800 lety postavil sv. František z Assisi první betlém v Grecciu.

Těšíme se na setkání s vámi nejen v rozdělovském kostele – P. Jaroslav Kučera, farář v Rozdělově


 

--- POZVÁNÍ --- na roráty do Rozdělova a pár obrázků z historických rorátníků regionu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 03 Prosinec 2023 16:37 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Sobota, 02 Prosinec 2023 12:53

A ruku na srdce, přátelé … kdybychom v naší zemi nezpívali roráty, tak bychom dnes u nás nemluvili česky ... řekl s nadsázkou na úvod setkání o rorátech muzikant a skvělý interpret staré hudby Michael Pospíšil.

S roráty máme spojenou Baarovu Paní komisarku, tu kapitolu o adventních ránech s paterem Fasterem, nebo stařenku Rybářovou, která zmrzlá putuje na roráty v proslulém díle bratří Mrštíků Rok na vsi. A nakonec na mysli vytane i kapitolka z Káji Maříka, který píše ve školním domácím cvičení o rorátech, cítíme vůni hájovny a před očima máme scenerii zimního lesa při cestě do Lážnova, respektive do Mníšku pod Brdy.

Číst dále: --- POZVÁNÍ --- na roráty do Rozdělova a pár obrázků z historických rorátníků regionu

   

--- NA PRAHU ADVENTU ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 26 Listopad 2023 14:16 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 26 Listopad 2023 10:38

Již od první adventní neděle 3. prosince 2023, která otevírá období příprav na čas Vánoc, se můžete těšit na aktuální informace o adventních a vánočních programech, které pro vás ve farnosti připravujeme ---Společně se 150 kostely a modlitebnami jsme se zapojili do programu KŘESŤANSKÉ VÁNOCE, za pozvání do této společné akce jsme vděčni --- těšíme se na vás v Rozdělově, P. Jaroslav Kučera

   

--- Adventní duchovní obnova seniorů 2023 ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 03 Prosinec 2023 17:51 Napsal uživatel Administrator Sobota, 02 Prosinec 2023 16:22

Společenství seniorů kostela sv. Václava připravili výzdobu kostela na 1. adventní neděli, a už se těší na adventní duchovní obnovu, která se bude konat ve středu 6. prosince od 9,30 do cca 12 hodin v učebně fary kostela. Přijede mezi nás P. Jaroslav Suroviak z kláštera bosých karmelitánů Slaný, rektor klášterního kostela. Připravil si pro nás rozjímání pro letošní adventní dobu tak, aby jej mohli prožít i starší senioři. Obnovu zahájí mší sv. od 9,30 hodin, po ní bude „coffee break“ – kávová přestávka a pokračovat bude rozjímáním nad duchovním významem Adventu.

POZOR! Zveme všechny seniory, kteří se pravidelně zúčastňují aktivit společenství, ale v učebně bude místo i pro pár dalších seniorů z naší farnosti, kteří by měli zájem přijít.  Rádi se uskrovníme. Tyto seniory z organizačních důvodů prosíme, aby se do 5. 12. přihlásili u H. Raifové, tel. 602200821. Děkujeme (Helena Raifová).


   

--- VYCHÁZEJÍ VÁNOČNÍ PRAMENY ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Administrator Pátek, 24 Listopad 2023 12:46

Z titulní strany farního časopisu na nás hledí náš kostel, jako by nás zval k návštěvě v nastalém čase Adventu a Vánoc. V úvodním slově nám píše P. Kučera o světě obalové techniky, která někdy pohrdá obsahem prožívání víry. V příspěvku k Adventu se vrací k době Covidu, jak ho prožívali naši senioři. Věnuje se i dokončené opravě portálu kostela. Věnuje se také internetové prezentaci farnosti ve smyslu doby…kdo není na internetu, jako by nebyl…, připomíná práci s farní webovou stránkou a s FB. Strana fotografií připomíná Dušičkové zastavení, soutěž ve štrůdlování a novokněžské požehnání P. Michala Hladíka. Nezapomíná ani na poutní mši sv. v Lidicích a pokračuje „zprávou“ o vydařeném vikariátním setkání dětí a mládeže v našem kostele. Nechybí ani informace o volbě pastorační rady, ….3 otázky pro…, farní recenze Cyrilometodějského kalendáře 2024 a pozvánka na vše, co nás čeká v nejbližší době. Samozřejmě, že ve Zpravodaji najdete přání P. Kučery k Vánocům. Za redakční radu Helena Raifová

K nahlédnutí zde

   

Strana 3 z 56

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>