Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Setkání seniorů v postní době

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 06 Duben 2022 13:54

Setkání seniorů v postní době začalo křížovou cestou v kostele, kterou vedli J. Nováková a Z. Štěpánek. Pokračovalo předčítáním 6 čtení z Legendy o sv. Václavovi od Karla IV., kterou vydalo Arcibiskupství pražské a na němž se výtvarně podílel náš farník Zdirad J. K. Čech. Přišel mezi nás a uvedl skutečnosti o vydání současného překladu legendy. K poslechu jsme vybrali 6 krátkých čtení, které vystihují život sv. Václava, čímž jsme si připomněli jednotlivá fakta o jeho životě v historických souvislostech. Autor kreseb doplnil čtení o odpovědi na otázky některých seniorů.

Číst dále: Setkání seniorů v postní době

 

S KŘÍŽEM DO POSTNÍ DOBY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 21 Březen 2022 17:56 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 21 Březen 2022 15:31

V době postní jsme vydali drobnou grafiku --- KŘÍŽ SV. OTCE BENEDIKTA --- Tak si to v rozdělovském případě ostatně i břevnovský arciopat Anastáz Opasek OSB přál,  když jej v roce 1997 o Svatovojtěšském miléniu požehnal. Aby měli kolemjdoucí po ruce informaci, co textová deviza na kříži znamená.  Utíká to, dodnes vděčně vzpomínáme. Autorem grafiky je Zdirad Čech...

Rozhodně vhodná modlitba (apotropaion) do této doby ...

Číst dále: S KŘÍŽEM DO POSTNÍ DOBY

   

Vycházejí postní a velikonoční PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 28 Únor 2022 11:57

Zpravodaj Prameny se tentokrát šířeji věnuje synodálnímu procesu a setkávání dvou skupin v našem kostele. Obohacením tohoto tématu je příspěvek hlavního koordinátora synodálního procesu APHA Praha P. Michala Němečka. Připomíná naši výjimečnou varhanici Ing. Ludmilu Švarcovou, upozorňuje na novou knihu P. T. Halíka Odpoledne křesťanství a samozřejmě informuje o programu postní a velikonoční doby naší farnosti. Helena Raifová

Ke stažení zde

   

Před deseti lety zemřel P. Bořivoj Bělík

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 12 Únor 2022 11:09 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 12 Únor 2022 10:33

VZPOMÍNÁME NA P. BOŘIVOJE BĚLÍKA, vzácného kněze, který záhy po vysvěcení v roce 1969 krátce kaplanoval na Kladně, ale poté po dlouhou dobu působil v Trhovém Štěpánově, odkud vedl duchovní správu na proslulém mariánském poutním místě Hrádek u Vlašimi. Ten se stal jeho časným domovem a na hřbitově, poblíž Panny Marie Hrádecké, očekává také slavné vzkříšení.

Číst dále: Před deseti lety zemřel P. Bořivoj Bělík

   

KNĚZ A LÉČITEL FRANTIŠEK SUCHÝ Z LIBUŠÍNA.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 12 Únor 2022 10:12 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 02 Únor 2022 20:21

KNĚZ A LÉČITEL FRANTIŠEK SUCHÝ Z LIBUŠÍNA. P. František Suchý (* 20. 4. 1866 Řeporyje, † 31. 12. 1938 Libušín) studoval dva roky na lékařské fakultě, ale z rodinných důvodů přešel na teologickou fakultu. Po jejím absolvování byl 27. 7. 1890 vysvěcen na kněze, stal se katechetou ve smečenské farnosti, v roce 1902 v Libušíně a později i jako první duchovní správce (duchovní správa - Curatia – ustanovena v Libušíně 15. 3. 1913, dříve administrováno ze Smečna). Zde měl velké zásluhy o výstavbu nového kostela sv. Prokopa (dokončen 1908) a jeho výzdobu. Proslul jako lidový léčitel, na různé nemoci doporučoval koření, vyráběl také masti. Dodnes je známá a s úspěchem se používá tzv. „libušínská mast“. V Libušíně byl členem divadelního a pěveckého spolku „Vrchlický“ a v místní škole učil náboženství.

Číst dále: KNĚZ A LÉČITEL FRANTIŠEK SUCHÝ Z LIBUŠÍNA.

   

Strana 7 z 52

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>