Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- ZŮSTAT ČLOVĚKEM --- postní obnova farnosti proběhne 4. března

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 04 Únor 2023 20:32 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 30 Leden 2023 14:10

Zveme na sobotní zastavení v době postní – krátkou duchovní obnovu – s premonstrátem P. Jakubem Karlem Berkou O. Praem, který jako motto setkání uvádí Zůstat člověkem ... trojí pohled v nás.

V sobotu 4. března zahájíme postní setkání mší svatou v 8.30, poté bude čas na společnou kávu. Následovat budou dvě promluvy P. Jakuba Berky O. Praem v učebně farnosti. Předpokládáme ukončení kolem 12. hodiny.

Další informace P. Jaroslav Kučera (tel. 312 264 513, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ); zájemci ať se prosím přihlásí v sakristii nebo přímo u P. Jaroslava Kučery.

Číst dále: --- ZŮSTAT ČLOVĚKEM --- postní obnova farnosti proběhne 4. března

 

--- Pozapomenutá svatováclavská památka --- kostel v Dřetovicích

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 17 Leden 2023 10:11 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Neděle, 15 Leden 2023 17:29

Cestou autem z Prahy do Slaného, pár kilometrů za sjezdem do Kladna, nás upoutá dominantní silueta věže kostela, který se tyčí na vrchu nad starobylým Pilským mlýnem. Málokdo ví, že jde o pozůstatek zaniklé vsi Kralovice s tvrzí a také, že se dnes jedná o kostel rozdělovské farnosti.

O jeho záchranu rozdělovská farnost usiluje po řadu let; první kroky v tomto směru učinil v roce 1994 P. Bořivoj Bělík (†2012), v posledních letech zde proběhla náročná obnova krovu a položení nové krytiny (2019). Následovala oprava střechy věže neustále ohrožované silným větrem a soklových omítek (2022).

Číst dále: --- Pozapomenutá svatováclavská památka --- kostel v Dřetovicích

   

PASTORAČNÍ RADY FARNOSTÍ VIKARIÁTU A ARCIBISKUP V SLANÉM

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Prosinec 2022 21:51 Napsal uživatel Administrator Středa, 07 Prosinec 2022 09:56

První společné setkání farních pastoračních rad kladenského vikariátu s pražským arcibiskupem Janem Graubnerem proběhlo v refektáři kláštera slánských karmelitánů na svatého Mikuláše v úterý 6. prosince 2022. Úvodem okrskový vikář P. Jaroslav Kučera nad mapou kladenského vikariátu stručně charakterizoval celé území a naznačil hranice jednotlivých farností (Zlonice, Slaný, Kladno, Kladno – Rozdělov, Unhošť a Smečno). Nato připomněl i inspirativní osobnosti spjaté s naším krajem. S ohledem na stávající společenskou situaci, množící se sociální problémy, které dolehnou ve větší síle na každodenní život, vyzdvihl působení školské sestry Služebnice Boží SM Elišky Pretschnerové, OSF v Ernestinu v Budeničkách, nebo boromejku Ctihodnou matku Vojtěchu Hasmandovou, SCB, ta obětavě sloužila nemocným ve slánské nemocnici. Neopomenul také zmínit lidického mučedníka faráře P. Josefa Štemberku. Pak dostali slovo příslušní faráři a administrátoři, přičemž účastníci spíše než mnohomluvné příspěvky ocenili sevřená, věcná a krátká vystoupení – takto karmelitán Jan Poříz, OCD ze Slaného nebo P. Cyril Kubánek se svým představením rozlehlé a pastoračně náročné zlonické farnosti.

Číst dále: PASTORAČNÍ RADY FARNOSTÍ VIKARIÁTU A ARCIBISKUP V SLANÉM

   

--- Vycházejí adventní a vánoční PRAMENY ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 26 Listopad 2022 08:51 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 26 Listopad 2022 08:37

Rozdělovský farní zpravodaj Prameny 1/23 vás zaujme tím, že má tentokrát barevnou titulní stránku. Obsahuje příspěvky o farní pouti do Staré Boleslavi, uvádí vánoční program farnosti. Věnuje se tématu církevní ekonomiky, na 3 otázky odpovídá P. Balík, který je pověřen právě problematikou financování APHA. Doporučená kniha od arcibiskupa J. Graubnera se s námi dělí o pocity, když byl sám nemocen těžkým Covidem. Zajímavá je zpráva, jak se náš pan farář pečuje o kněžské hroby, tentokrát o kněžský hrob ve Dřetovicích. Připomíná i „80“ jáhna J. Klance. Vede vás k tomu, abyste si všimli úpravy kalvárie v našem kostele. Nezapomíná ani na Scholu a její úspěšnou účast na Janušově festivalu 2022 v Praze. Podává informace o volbě pastorační rady farnosti. Samozřejmě, že pan farář a redakce přeje farníkům požehnané Vánoce. Za redakci časopisu Helena Raifová

Časopis ke stažení zde

   

--- ROZDĚLOVSKÁ SCHOLA NA JANUŠOVĚ FESTIVALU ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 13 Listopad 2022 14:24 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Neděle, 13 Listopad 2022 13:34

V sobotu 12. listopadu 2022 jsme se s děvčaty z Rozdělovské scholy zúčastnily Janušova festivalu, který se konal v Praze na náměstí Míru, pod záštitou pana arcibiskupa Jana Graubnera. Jedná se o festival, určený především pro chrámové scholy a dětské chrámové sbory, a po covidové pauze se letos uskutečnil jeho čtvrtý ročník. Dopoledne se v prostorách arcibiskupského gymnázia konala přehlídka sborů, která byla pro všechny zúčastněné velmi zajímavá, protože jsme slyšeli plno nových písniček v zajímavých úpravách a také je vždy přínosné vidět práci jiných sborů a sbormistrů.

Číst dále: --- ROZDĚLOVSKÁ SCHOLA NA JANUŠOVĚ FESTIVALU ---

   

Strana 8 z 56

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>