Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- CO JE AKTUÁLNÍHO NA ROZDĚLOVSKÉM KŮRU ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 08 Září 2023 08:07 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 07 Září 2023 12:36

Juniorská linie je již zcela samostatná a značnou měrou se podílí na zajištění liturgie, naopak nám starším ubývají síly, přesto nechceme se zpíváním skončit. Chceme se proto i nadále scházet a zpívat si pro radost. Rádi bychom, aby tuto radost nás sdílelo více, a proto zveme všechny, kteří rádi zpívají a měli by zájem si zazpívat, aby se k nám připojili a vytvořili s námi otevřené společenství církevního zpěvu. Naše motto by mohlo znít --- Zpěv a Boží chvála, a tak by tomu měla odpovídat i náplň našich hudebních setkání, tj zpívané modlitby, žalmy, písně Taizé a církevní skladby.

Číst dále: --- CO JE AKTUÁLNÍHO NA ROZDĚLOVSKÉM KŮRU ---

 

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (2.) ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 01 Září 2023 17:40 Napsal uživatel Administrator Pátek, 01 Září 2023 12:45

Otázka barevnosti fasády. Dnes byly naneseny vzorky na průčelí (místo tradičního nátěru, který se neosvědčil, bude aplikována  probarvená omítková hmota, a jde také o strukturu).

Letmá prohlídka portálu, Vocelkovy sochy sv. Václava, patrná původní úprava povrchu. Je tady před námi řada otázek (způsob oplechování).

Jednání se zástupci památkové péče v příštím týdnu, čas nás také tlačí. Další snímky zde.

   

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (1.) ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Srpen 2023 11:57 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Čtvrtek, 24 Srpen 2023 11:47

Oprava památky byla zahájena před několika dny. Po postavení lešení proběhne průzkum omítky, zdiva, tympanonu se sochou sv. Václava a po konzultaci s pracovníky památkové péče bude určen další postup renovace. Cílem je rehabilitovat úpravu hlavního průčelí, pokud možno pracovat již s probarvenou omítkou, nikoliv nátěrem, abychom se přiblížili původnímu výrazu fasády, její struktuře. Je přáním letošní svatováclavské dny oslavit i opraveným průčelím.

Číst dále: --- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (1.) ---

   

--- LETNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Srpen 2023 07:46 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 24 Srpen 2023 07:42

Farní zahrada je dnes plná květů a vzorně udržovaná. Bylo proto radostí pro cca 22 seniorů rozdělovské farnosti sejít se v 15 hodin u kávy a občerstvení v tomto příjemném prostředí. Povídalo se a byť bylo velké teplo. Ale vzrostlý ořech svým stínem vytvořil atmosféru hezkého posezení a povídání. Senioři velmi ocenili, že mezi ně zavítali i ti, kteří nejsou "kmenovými" členy společenství seniorů. Došlo i na blahopřání pro jubilanty a svátečníky. Diskutoval se i připravovaný zájezd do Horní Police a Litoměřic.

Číst dále: --- LETNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ ---

   

-- PREMONSTRÁT CHRISTIAN MARTIN PŠENIČKA V HÁJKU ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 13 Srpen 2023 08:50 Napsal uživatel Administrator Sobota, 12 Srpen 2023 16:13

Strahovský opat Daniel Janáček se omluvil, když pro náhlé povinnosti nemohl vést poutní mši svatou ve františkánském klášteře v Hájku. Jako hlavního celebranta liturgie ze slavnosti Nanebevzetí Panny Marie jej tak "zastoupil" Martin Pšenička, také premonstrát ze Strahova, který ve své promluvě "nezapřel" své hudební vzdělání – je vynikajícím varhaníkem a hudebním publicistou (tři roky studoval v salcburském Mozarteu obor Kirchenmusik).

A tak četným hájeckým poutníkům připomněl, že biblický text Magnificat je v chrámové hudbě asi nejčastějším zadáním pro hudební skladatele; a je to text navýsost optimistický a radostný (!). Zdůraznil úlohu každodenní vděčnosti, ke které jsme vybízeni na každém kroku, a to nejen při setkání s přáteli, ale i když se dotýkáme stvoření, máme před očima svůj život.

Číst dále: -- PREMONSTRÁT CHRISTIAN MARTIN PŠENIČKA V HÁJKU ---

   

Strana 6 z 56

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>