Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Z ROZDĚLOVA ZA HUMNY VIKARIÁTU ... do Loun a Cítolib

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 15 Leden 2022 19:59 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 05 Leden 2022 10:08

Za památkovými zkušenostmi bylo třeba vyrazit na Lounsko... v Lounech letmé nahlédnutí na pěknou vánoční výzdobu kostela sv. Mikuláše (a také pozoruhodnou vitráž, kterou navrhl Cyril Bouda) a poté nebylo možné vynechat mariánskou výstavu "Madona – Maria s Ježíškem" v tamním muzeu, nezbývá než doporučit, výstava byla dokonce prodloužena do 13. února 2022 (vedle gotických a barokních madon je zde i obraz Madony od kladenského malíře Karla Součka).

Výstava nám připomíná fakt, že Maria je právem považována za největší ženu historie víry. V ní, jak napsal při jiné mariánské výstavě salcburský arcibiskup Franz Lackner, Bůh uchovává malý kousek prapůvodního stavu, jemuž říkáme ráj. Právě tam Boží slovo stvořilo, svobodně a z lásky, člověka. Marie je nám zárukou této původní touhy Boha, který nechtěl být jen Bohem shůry, ale Bohem s lidmi, jak ukazuje jeho jméno „Emanuel“ – Bůh s námi. Marie žila s lidmi, byla jednoduše tady: od počátku, kdy Ježíš začíná veřejně působit, až do konce, kdy téměř všichni utečou a ona zůstane pod křížem.

Číst dále: Z ROZDĚLOVA ZA HUMNY VIKARIÁTU ... do Loun a Cítolib

 

Pozvání k účasti na synodálních setkáních ve farnosti

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 14 Prosinec 2021 11:56 Napsal uživatel Administrator Úterý, 14 Prosinec 2021 09:20

Co je Synoda o synodalitě?

Termín „synoda“ označuje v církevní tradici společnou duchovní cestu. Výzva k synodyalitě je tedy především pozváním k setkávání se a společnému putování, jehož nezbytnou součástí je naslouchání působení Ducha svatého a které by mělo přispět k hlubšímu poznání nejrůznějších aspektů osobního prožívání víry, sdílení zkušeností a poznatků ze života místní církve a v neposlední řadě i k navázání hlubších osobních vztahů mezi členy farních společenství. Synoda je rovněž příležitostí pro pozvání všech, kteří až doposud stáli tak trochu stranou – lidí hledajících, čerstvě pokřtěných, navrátivších se po delším čase, ale i sympatizujících nevěřících či osob jiných vyznání.

Číst dále: Pozvání k účasti na synodálních setkáních ve farnosti

   

ADVENTNÍ ZASTAVENÍ V BUŠTĚHRADĚ (BARRANDE)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 07 Prosinec 2021 09:06 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 06 Prosinec 2021 17:43

Před několika dny otevřeli v Národním muzeu novou expozici a člověk měl zase možnost dotknout se práce Joachima Barranda.  A člověku to pak nedá... řekne si, je třeba se zastavit v Buštěhradě, v zámecké kapli Povýšení sv. Kříže … Barrande zde totiž společně s francouzským králem Karlem X. z rodu Bourbonů pobýval v emigraci po roce 1832 na zámku (byl vychovatelem v královské rodině).

Číst dále: ADVENTNÍ ZASTAVENÍ V BUŠTĚHRADĚ (BARRANDE)

   

PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE V ROZDĚLOVĚ

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 28 Listopad 2021 16:21 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 28 Listopad 2021 16:03

PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE ... díky aktivitě města Slaného, kladenského muzea a farností kladenského vikariátu se podařilo vydat nejen pozoruhodnou knížku o betlémech na Kladensku a Slánsku – NASTAL NÁM DEN VESELÝ, kterou napsal Zdeněk Kuchyňka z kladenského muzea, ale i stručného průvodce po betlémech v regionu.

Iniciátorkou této záslužné a poměrně náročné akce byla Markéta Škrancová – vedoucí odboru kultury a památkové péče Městského úřadu Slaný, která dnes představila obě publikace při První neděli adventní v rozdělovském kostele; vydavatelem obou je město Slaný a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

Číst dále: PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE V ROZDĚLOVĚ

   

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Administrator Sobota, 27 Listopad 2021 11:48

Dostáváte do ruky Zpravodaj Prameny 1/22 – Advent a Vánoce. V úvodu vás pozdravuje P. Kučera a posílá přání k požehnaným svátkům. Uprostřed najdete malé vzpomínání na historii vydávání našeho farního časopisu, nyní Zpravodaje, kterému je 25 let. Vracíme se též k dušičkovému zastavení a vzpomínkovému koncertu na p. Jána Čambála, nově i Liturgické okénko, 3 otázky pro…, pořad bohoslužeb celé farnosti. Také upozorňuje na vydání nové publikace o vánočních zvycích a betlémech našeho regionu. I redakční okruh Zpravodaje vám přeje požehnané Vánoce a následující rok 2022. Helena Raifová

Ke stažení zde

   

Strana 12 z 56

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>