Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

HŘEBÍČEK A BOŽÍ TĚLO / POZVÁNÍ NA SLAVNOST

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 01 Červen 2021 14:38 Napsal uživatel Administrator Úterý, 01 Červen 2021 14:25

POZOR NA HŘEBÍČEK ... řekl přítel, když podával ze stěny kříž před malováním a podivil se,  proč je na tomto místě tak nešikovně zatlučen, to je tak dobré jen k poranění...ale přesto podvědomě chápal, že na tomto místě nějaký smysl má...Ten hřebíček je pro nás svým způsobem vzácný... je totiž malým svědectvím a zároveň aktuální připomínkou, že se "blíží" Boží Tělo ... To si nejlépe uvědomíme dodnes třeba na Domažlicku, když navštívíme dům věřící rodiny, jejíž příbytek zdobí kříž, přičemž v jeho spodní části bývá zavěšen, a to často „na hřebíčku“, božítělový věneček – tzn. malý rostlinný nebo květinový, který v procesí o Božím těle nesli členové rodiny a dotýkali jej  o monstranci s Tělem Páně...

Číst dále: HŘEBÍČEK A BOŽÍ TĚLO / POZVÁNÍ NA SLAVNOST

 

Ocenění našeho farníka – primáře MUDr. Gabriela Marcineka

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 01 Červen 2021 14:54 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Úterý, 01 Červen 2021 13:49

Máme radost, že náš farník  MUDr. Gabriel Marcinek se stal čestným členem České kardiologické společnosti, a to na jejím výročním XXIX. sjezdu. S jeho jménem a nástupem do funkce primáře slánské interny v polovině 90. let se začala psát její nová éra. Z druhořadého oddělení vybudoval pracoviště, jehož pověst se těší zasloužené úctě a daleko přesahuje hranice slánského regionu. Především obor kardiologie se pod jeho vedením nebývale rozvinul a zařadil slánskou internu po bok špičkových českých a evropských pracovišť. MUDr. Gabriel Marcinek patří ke generaci internistů, která jako poslední obsáhla znalosti tohoto nejkošatějšího medicínského oboru v celé jeho šíři. Svým přirozeným charismatem vytvořil na oddělení atmosféru, v níž bylo radost pracovat, a umožnil každému z lékařů takový odborný rozvoj, o jaký stál.

Číst dále: Ocenění našeho farníka – primáře MUDr. Gabriela Marcineka

   

KLÍČAVA / DUCHOVNÍ PAMĚŤ KRAJINY A ENCYKLIKA LAUDATO SI.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 25 Květen 2021 18:42 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 24 Květen 2021 16:38

Náš region, jarní příroda, duchovní paměť krajiny a tak trochu upozaděná encyklika papeže Františka LAUDATO SI... již ta její druhá kapitola Evangelium stvoření, kde se také cituje Chvalozpěv a stvoření sv. Františka ... a pak jsou tu vzpomínky na setkání s P. Benediktem Holotou, který se s dalšími řeholníky účastnil budování přehrady Klíčavy, která měla zajistit pitnou vodu pro Kladno. Bylo to však v roce 1951 a byla to internace, tvrdá práce... a kolik zmarněných životů, vzpomíná P. Benedikt Holota ve své sličné knížečce Nebyl jsem hrdina (2002), kterou doprovázejí Holotovy kresby (jeho kresby jsem publikovali i v našem farním časopise PRAMENY)  ...

Číst dále: KLÍČAVA / DUCHOVNÍ PAMĚŤ KRAJINY A ENCYKLIKA LAUDATO SI.

   

Svatodušní PRAMENY 2021

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 23 Květen 2021 10:07 Napsal uživatel Administrator Neděle, 23 Květen 2021 09:50

Svatodušní Zpravodaj Prameny 3/2021 dostáváte do ruky v době, kdy se situace s Coronavirem konečně výrazně zlepšuje. Jste opět zváni k osobní účasti na bohoslužbách a k aktivitám farnosti. První příležitostí je NOC KOSTELŮ v pátek 28. 5.  Zpravodaj uvádí, které další aktivity farnost připravuje, pokud bude epidemiologická situace lepší.

Ke stažení zde

Příspěvky do farního časopisu posílejte na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , děkuji.

Za redakci časopisu Helena Raifová.

   

Pozvání z farnosti – Noc kostelů 2021 – pátek 28. 5.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 19 Květen 2021 14:53 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Středa, 19 Květen 2021 14:35

Rozdělovský kostel sv. Václava se opět po roce otevře v rámci celostátní Noci Kostelů, a to v pátek 28. května 2021. Večer zahájíme mší svatou a mariánskou pobožností se zpívanými litaniemi k Panně Marii. Po bohoslužbě následuje program sestavený z bloků slova a hudby. Návštěvníci budou mít možnost si individuálně prohlédnout kostel i věž se zvony či zapálit svíčku s modlitbou za naše blízké, živé i zemřelé.

Číst dále: Pozvání z farnosti – Noc kostelů 2021 – pátek 28. 5.

   

Strana 15 z 56

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>