Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Svatodušní PRAMENY 2021

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 23 Květen 2021 10:07 Napsal uživatel Administrator Neděle, 23 Květen 2021 09:50

Svatodušní Zpravodaj Prameny 3/2021 dostáváte do ruky v době, kdy se situace s Coronavirem konečně výrazně zlepšuje. Jste opět zváni k osobní účasti na bohoslužbách a k aktivitám farnosti. První příležitostí je NOC KOSTELŮ v pátek 28. 5.  Zpravodaj uvádí, které další aktivity farnost připravuje, pokud bude epidemiologická situace lepší.

Ke stažení zde

Příspěvky do farního časopisu posílejte na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , děkuji.

Za redakci časopisu Helena Raifová.

 

Pozvání z farnosti – Noc kostelů 2021 – pátek 28. 5.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 19 Květen 2021 14:53 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Středa, 19 Květen 2021 14:35

Rozdělovský kostel sv. Václava se opět po roce otevře v rámci celostátní Noci Kostelů, a to v pátek 28. května 2021. Večer zahájíme mší svatou a mariánskou pobožností se zpívanými litaniemi k Panně Marii. Po bohoslužbě následuje program sestavený z bloků slova a hudby. Návštěvníci budou mít možnost si individuálně prohlédnout kostel i věž se zvony či zapálit svíčku s modlitbou za naše blízké, živé i zemřelé.

Číst dále: Pozvání z farnosti – Noc kostelů 2021 – pátek 28. 5.

   

MARIÁNSKÉ PAMÁTKY KLADENSKÉHO VIKARIÁTU (III.) – ZA DRUŽECKOU MADONOU DO PLZNĚ, ALE JEN DO 6. ČERVNA

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 19 Květen 2021 13:46 Napsal uživatel Administrator Středa, 19 Květen 2021 13:36

U příležitosti obnovy Madony z katedrálního kostela v Plzni probíhá v Západočeské galerii výstava Nad slunce krásnější. Tento odborně jedinečný a po výstavní stránce zdařilý projekt představuje veřejnosti kolekci středověkých Madon z období tzv. krásného slohu, tzn. z období kolem roku 1400. Mezi celou plejádou sochařských mariánských památek figuruje i Panna Maria z nedalekého Družce, jediný dochovaný příklad umění tzv. krásného slohu v našem kraji. Ona má po výtvarné stránce mnohé s hlavním exponátem výstavy – Madonou z Plzně – společného. Dodejme jen, že v baroku byla obohacena o nezbytné insignie (žezlo a korunku) a navíc, v duchu barokní zbožnosti, byla přioděna do šatiček...

Číst dále: MARIÁNSKÉ PAMÁTKY KLADENSKÉHO VIKARIÁTU (III.) – ZA DRUŽECKOU MADONOU DO PLZNĚ, ALE JEN DO 6. ČERVNA

   

SLAVÍME 300. VÝROČÍ BLAHOŘEČENÍ JANA NEPOMUCKÉHO

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 15 Květen 2021 05:19 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pátek, 14 Květen 2021 18:22

V buštěhradském kostele mají nově opravenou mohutnou sochu sv. Jana Nepomuckého, okolí kostela sv. Prokopa v Libušíně zdobí líbezná socha mučedníka zpovědního tajemství na barokním sloupu. V Rozdělově sice nemáme svatojánský oltář, ale uchováváme zde svatojánskou sošku – památku na bývalého rozdělovského faráře a pozdějšího pražského světícího biskupa Jana Lebedu, který byl velkým ctitelem tohoto světce; Lebedovu svatojánskou bibliofilii KVĚTEN zdobily grafiky Arnošta Hrabala... i na P. Jana Lebedu si při tomto výročí v rozdělovské farnosti vzpomeneme ...

sv. Jene Nepomucký, patrone  Čech, oroduj za nás.

 

   

Novinky z dřetovického kostela

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 12 Květen 2021 19:56 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 12 Květen 2021 14:34

Do rozdělovské farnosti patří i filiální kostel sv. Václava v Dřetovicích, původně raně středověký chrám nedaleko staroslavné Budče.  Po roce 1990 "navštívili" tuto památku lapkové, poničili interiér, poškodili oltáře. Podařilo se však zachránit cenný obraz z hlavního oltáře od Viléma Kandlera, který byl poté z bezpečnostních důvodů uložen v depozitáři. Pohled na "osleplou" oltářní architekturu poněkud zneklidňoval, a tak farnost pořídila fotografickou rekonstrukci, která evokuje v podstatě původní vzhled.

Číst dále: Novinky z dřetovického kostela

   

Strana 16 z 56

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>